Twoja przeglądarka nie posiada zainstalowanego dodatku Flash Player Warsztaty "Metoda globalna - nauka czytania dla małych dzieci"

Już wkrótce kolejne warsztaty! 
Zgłoszenia: poczta@wydawnictwo-pentliczek.pl
 
Czytanie globalne to metoda, w której obowiązuje zasada, że słowa, a nie litery są podstawowymi jednostkami języka. Metoda czytania globalnego bazuje na zdolności małego dziecka do zapamiętywania grafiki zapisanego wyrazu. Nauka dokonuje się z pominięciem żmudnego okresu literowania. Główną zaletą nauki czytania metodą globalną jest możliwość rozpoczęcia uczenia się już w bardzo wczesnym wieku. Czytające 3-latki to w tej metodzie standard.                          
Dorośli uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak samodzielnie przygotować materiały do pracy z dzieckiem, a także w jaki sposób sprawić, by nauka stała się zarówno dla dziecka, jak i rodzica fascynującą zabawą. Dzieci, podczas wspólnej zabawy ruchowej i plastycznej nauczą się rozpoznawać wyrazy. Zarówno dzieci, jak i dorośli przekonają się jak prostą metodą nauki czytania jest metoda globalna.
  
Warsztaty skierowana są do:
  • Rodziców zainteresowanych metodą czytania globalnego - zachęcamy do przyjścia na warsztaty z dziećmi w wieku 3-5 lat.
  • Nauczycieli wychowania przedszkolnego pragnących stosować metodę globalną w pracy z dziećmi.
Warsztaty podzielone są na 2 części:
1. część teoretyczną, w której w formie prezentacji przedstawimy:
  • założenia metody;
  • rys historyczny;
  • rodzaje metod wczesnego czytania i miejsce wśród nich metody czytania globalnego;
  • cele metod wczesnej nauki czytania;
  • sposoby prowadzenia zajęć;
  • efekty, jakie możemy uzyskać u dziecka.
  1. Cześć praktyczną, podczas której zaprezentujemy przykładowe zajęcia z czytania globalnego. Rodziców dzieci w wieku 3-5 lat zachęcamy do przyjścia z dziećmi, które będą mogły wziąć udział w zajęciach. Każde dziecko, ktore będzie uczestniczyć w warsztatach otrzyma nagrodę.
 
 warsztaty
W czasie trwania warsztatów odbedzie się  konkurs z nagrodami. Do wygrania Zestaw do nauki czytania oraz inne materiały naszego wydawnictwa!
Koszt warsztatów - 50 PLN (współmałżonek, opiekunka do dziecka w przypadku przybycia na warsztaty z dzieckiem - nie płacą za warsztaty).
Kwotę należy wpłacić na konto Wydawnictwa Pentliczek PKOBP: 91 1020 1185 0000 4102 0122 7479
W przypadku braku wplaty do ... zgłoszenie traktujemy jako anulowane i przekazujemy miejsce kolejnej osobie. W tytule wpłaty prosimy podać:
"imie i nazwisko uczestnika warsztatow - opłata za udział w warsztatach z czytania globalnego".
Zgłoszenie uczestnictwa oraz dane do faktury prosimy przesłać na: poczta@wydawnictwo-pentliczek.pl lub telefonicznie 739 045 729
Zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu Wydawnictwa Pentliczek prosimy o wcześniejszy kontakt. 
Rezygnacja z udzialu i zwrot wpłaty będą możliwe najpóźniej do ...