kurs jezykowy
Dziecko i Rodzina

Wakacyjne kursy językowe dla dzieci – gdzie, jak i dlaczego warto?

Wyjazdy na obozy językowe latem sukcesywnie zyskują coraz większe grono fanów, zwłaszcza, że organizowane są zarówno za granicą jak i w Polsce. Ze względu na to, że dzieci mają niesamowitą zdolność szybkiego uczenia się w sytuacji, gdy muszą używać języka na co dzień. Dlatego też wielu rodziców decyduje się zainwestować w językowe obozy wakacyjne chcąc aby ich dziecko porozumiewało się swobodnie po angielsku. 

Wakacyjny kurs angielskiego – gdzie wysłać dziecko?

Myśląc o kursach zagranicznych, najczęściej wybieranym kierunkiem wyjazdów jest Wielka Brytania, zwłaszcza, że podróż samolotem do Londynu trwa tylko kilka godzin. Zdecydowanie rzadziej rodzice wysyłają dzieci na obozy językowe do Stanów Zjednoczonych, Kanady lub Australii. Taki wyjazd wiąże się z bardzo dużymi kosztami ze względu na dużą odległość.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy rodzic chce wysyłać dziecko na wakacje za granicą z różnych powodów. Alternatywę wtedy stanowi wakacyjny kurs językowy organizowany w Polsce, który językowo nie ustępuje szczególnie kursom zagranicznym ze względu na obecność native speakerów. Wykwalifikowana kadra stwarza odpowiednie warunki do nauki języka. To świetne rozwiązanie dla młodszych dzieci oraz tych, które nie posiadają wystarczających umiejętności językowych.

Wakacyjny obóz językowy – który wybrać?

Warto pamiętać, że wakacyjny kurs językowy nie może być oparty na samej nauce, ponieważ to czas odpoczynku dla dzieci. Zwłaszcza, że przyswajają one lepiej wiedzę w przyjaznej atmosferze zabawy i rozrywki. Dlatego szukając kursu dla dziecka, należy sprawdzić jaki rodzaj zajęć i w jakiej ilości oferuje program danego wyjazdu. Czas spędzony na nauce powinien być odpowiednio zbilansowany w stosunku do czasu wolnego i rozrywki. Jeżeli chodzi o czas trwania kursu, należy mieć na uwadze, że dziecko potrzebuje czasu na aklimatyzację w środowisku i przełamanie bariery w mówienia w obcym języku, dlatego zaleca się aby takie wyjazdy trwały chociaż dziesięć dni.

Nauka języka na wakacjach – korzyści

Nieustanne obcowanie z językiem umożliwia pozbycie się bariery językowej, a rozrywka zapewnia, że odbywa się to w przyjemny dla dzieci sposób. Najważniejszą zaletą takich wyjazdów jest oczywiście możliwość zdobycia nowych umiejętności, poznawania nowego słownictwa i opanowania angielskiego w większym stopniu. Jeżeli zależy Ci aby Twoje dziecko poznawało język od najmłodszych lat, aby w przyszłości mogło podróżować po świecie bez obaw czy dostać się na zagraniczną uczelnie, warto zainwestować w wakacyjne kursy językowe. Intensywny kurs wakacyjny bez wątpienia zwiększy szansę Twojego dziecka na przełamanie bariery w mówieniu i szybsze rozwijanie swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Dodaj komentarz