edukacja
Dziecko i Rodzina

Prywatna szkoła podstawowa – dlaczego warto na nią postawić?

Placówki edukacyjne dzielą się na sektor publiczny i niepubliczny. Z roku na rok przybywa coraz to więcej zwolenników drugiego rozwiązania. Faktem jest to, że placówki znacząco się od siebie różnią. Dlaczego warto postawić na prywatną szkołę podstawową? Podpowiadamy.

Niepubliczna szkoła podstawowa, a jakość kształcenia

Istnieje wiele powodów, dla których rodzice decydują się na wybór prywatnej placówki edukacyjnej dla swojego dziecka. Szkoły prywatne oferują swoim uczniom wysoki poziom nauczania. Ogromnym plusem jest to, że najzdolniejsi uczniowie mogą starać się o dodatki, które doceniają ogrom pracy włożony w rozwój i naukę. Idealnym przykładem są np. stypendia edukacyjne w Warszawie. W szkołach prywatnych poziom kształcenia jest znacznie wyższy, co ciekawe, edukację taką możemy podjąć na każdym etapie rozwoju, od przedszkola, aż po liceum. Warto mieć świadomość tego, że ogromnym plusem niepublicznych szkół podstawowych są zajęcia dodatkowe, np. bardziej zaawansowane metody nauczania języków obcych, rozwijane umiejętności miękkich oraz wysoki poziom zajęć sportowych.

Wiele szkół oferuje zajęcia również dla dzieci szczególnie uzdolnionych, lub takich, które zmagają się z różnymi dysfunkcjami.

Prywatna szkoła podstawowa – zaangażowana kadra

Z większości badań wynika, że kadra w prywatnych szkołach podstawowych jest znacznie bardziej zaangażowana w działania i nauczanie. Mimo tego, że nauczyciele posiadają te same kwalifikacje, to w niepublicznych szkołach pedagogika jest bardziej zaangażowana w sprawy uczniów, a zajęcia prowadzi z pasji. W szkołach prywatnych klasy są znacznie mniejsze, a co za tym idzie, kadra ma możliwość skupienia większej uwagi na uczniach i poświęcenia każdemu z nich odpowiedniej ilości czasu. Więź pomiędzy nauczycielem, a uczniem jest niesamowicie istotna i motywuje do nauki.

Prywatna szkoła podstawowa i międzynarodowe programy

Niepubliczne szkoły podstawowe oferują znacznie szersze horyzonty swoim uczniom, między innymi międzynarodowe programy.

Dodaj komentarz