Dziecko i Rodzina

Zimowe atrakcje dla dzieci w Istebnej, narty i co jeszcze?

Zima to magiczny czas, kiedy dzieci uwielbiają różnego rodzaju aktywności na śniegu. Wśród nich najczęściej wymienia się oczywiście narty, chociaż nie jest to jedyna atrakcja oferowana przez urokliwą miejscowość Istebna. Oprócz szusowania jest jeszcze kilka pomysłów na to, jak aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i to najlepiej całą rodziną. Co warto robić zimą w Istebnej? Na jakie atrakcje w Beskidach mogą liczyć dzieci i dorośli

Nauka jazdy na nartach dla dzieci

Zima daje świetny pretekst do tego, by nauczyć dzieci jazdy na nartach. Dzięki temu nie stracą kolejnych godzin na siedzeniu przed ekranem komputera lub w telefonie. Warto wybrać do tego odpowiednie miejsce i zastanowić się, jak zachęcić dziecko do tego zimowego sportu. Nauka jazdy na nartach dla dzieci w Istebnej z instruktorem z Base Camp gwarantuje dobrą zabawę, ale i opanowanie podstaw szusowania. Beskidy są świetnie przystosowane dla początkujących narciarzy. Stoków o łagodnym stopniu nachylenia tam nie brakuje. Chętnie korzystają z nich zarówno dzieci, jak i dorośli.

Nauka jazdy na nartach z instruktorem ma wiele zalet. Dziecko uczy się wszystkiego od podstaw pod czujnym okiem profesjonalisty. Dzięki temu nauczy się, jak prawidłowo zjeżdżać, jak zachować bezpieczeństwo na stoku, jak zminimalizować ryzyko upadków. Ponadto ta wiedza zostanie przekazana maluchowi w atrakcyjny i przystępny sposób, instruktor będzie skupiony na dopasowaniu tempa nauki do indywidualnych potrzeb dziecka.

Park linowy zimą

Kto powiedział, że parki linowe muszą być zimą zamknięte? W Istebnej jest taki, który działa właściwie przez cały rok. Można z niego korzystać, nawet jeśli wokół widać jedynie ośnieżone drzewa. Oferta parków linowych dostosowana jest do osób w każdym wieku, jest to więc świetna rozrywka dla wszystkich członków rodziny. Mogą oni skorzystać z tras o różnym stopniu trudności, dostępne są także popularne zjazdy tyrolskie. Pokonywanie przeszkód odbywa się oczywiście pod okiem instruktorów dbających o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Kuligi w Istebnej

Zimą można zorganizować w Istebnej kuligi. To popularna atrakcja dla całych rodzin, szczególnie kiedy wokół jest mnóstwo śniegu, wtedy robi to największe wrażenie. Podczas takiej atrakcji, sanie ciągnięte są przez konie, organizowane jest ognisko, istnieje możliwość zorganizowania kapeli góralskiej, która będzie przygrywała do tańca podczas całego wieczoru.

Zimowe marsze na orientację

Zimą w Istebnej istnieje możliwość zorganizowania marszu na orientację, który odbywa się głównie w lesie. O tej porze roku taki marsz może być trudniejszy do zrealizowania, ponieważ zalegający na drzewach śnieg może utrudnić rozpoznanie poszczególnych punktów. Uczestnicy wyposażani są w mapy i kompasy. Muszą odnaleźć konkretne miejsca, mają podpowiedzi, ale i ograniczony czas. To świetna forma rozrywki dla osób, które lubią rywalizację.

Paintball zimą w Istebnej

Dla nieco starszych dzieci i dorosłych jest jeszcze jedna atrakcja. Jest to paintball, który można zrealizować również zimą. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie grupy i realizują określone scenariusze gry, pokonują labirynty i przeszkody. Wygrywa ta drużyna, której zawodnik nie zostanie trafiony do końca trwania gry.

Dodaj komentarz