Wiadomości

Tablet – nie taki diabeł straszny

Jesteśmy świadkami ogromnego postępu technologicznego – wchodzimy w cyfrową epokę. Nie ma znaczenia, czy nowa rzeczywistość wywołuje w nas euforię, czy strach. Epoka cyfrowa już tu jest. I jeśli nie dla nas, to dla naszych dzieci jest (lub wkrótce się stanie) naturalną rzeczywistością. Ograniczenie dziecku dostępu do tabletu lub komputera na niewiele się zda. Zakazany owoc smakuje najlepiej, a okazja do wykorzystania przez dziecko nowoczesnych urządzeń zawsze się znajdzie.

Zamiast straszyć, spróbujmy ujarzmić bestię. Nie czekajmy, aż dziecko zacznie korzystać z przypadkowych programów lub aplikacji. Podsuńmy mu to, co wartościowe. A możliwości jest wiele.

Interaktywne ebooki do nauki czytania dla małych dzieci. Po wskazaniu prezentowanego słowa maluch usłyszy jego brzmienie. Nie do przecenienia jest fakt, ze lektorem e-książek jest dziecko. Ilustracje są pełne humoru, a akcja niezwykle dynamiczna. Ebooki zaprojektowane zostały na urządzenia Apple. Posiadacze innych systemów mogą z nich korzystać po zainstalowaniu na swoim komputerze lub tablecie bezpłatnego programu Calibre do czytania publikacji typu ePUB3.

Programy graficzne i kolorowanki dla dzieci. Dzieci uwielbiają kolorowanki. Możliwość zastosowania nowoczesnych programów graficznych sprawią maluchowi wielką frajdę.

Ogromną wartość edukacyjną mają 3D Apps dające możliwość zwiedzania muzeów i ciekawych zakątków świata.

Niezwykle pomocne w edukacji i rozwoju uzdolnień małych dzieci są programy do komponowania muzyki. Uczą one zapisu nutowego, zasad rytmiki i dają możliwość stworzenia i zapisania własnej muzyki także z wykorzystaniem rożnych instrumentów.

Aplikacje dla małych majsterkowiczów lubiących przykręcać, odkręcać, rozkładać na czynniki pierwsze i zaglądać do środka. Dzięki programom maluchy mogą to zrobić bez uszkodzeń ciała i bez zniszczeń materialnych.

Dodaj komentarz