moda rodzinna
Dziecko i Rodzina

Modnie czy wygodnie?

Czasem wspólne zakupy z dorastającą pociechą z popołudniowej przyjemności stają się przyczyną wielkiej awantury. Rozwijające się poczucie stylu młodej damy, własna wizja mody i chęć wyrażania siebie często kolidują z przekonaniami troskliwego opiekuna. Sztuką jest umiejętność pójścia na kompromis, otwartość na argumenty i zaufanie nie tylko dziecku, ale i producentowi pożądanej odzieży. Bo przecież który rodzic nie pragnie szczęścia ukochanej córeczki? Tylko jak jednocześnie zadbać o swoją spokojną głowę i zaspokoić potrzebę dorastającego piękna?

A może się dogadamy?- czyli siła kompromisu zakupowego

Wyobraź sobie sytuację: wchodzisz z córeczką do sklepu ze spodniami. Widzisz jej uśmiech i błysk w oczach na widok wszystkich kolorowych tkanin, różnych fasonów i błyszczących dodatków. Sytuacja wydaje się cudownie rozwijać aż do momentu, kiedy postanawiacie coś przymierzyć. Spodnie okazują się za duże, niedopasowane, zbyt długie, ograniczają ruchy. Jedna wielka katastrofa! W duchu przeklinasz projektantów, widząc zrozpaczenie na twarzy dziecka. I tu pojawia się alternatywne rozwiązanie. Jako mądry rodzic, przypominasz sobie o specyficznym rodzaju spodni. Leginsy dziewczęce to Twoje zbawienie! Bogactwo wzorów i kolorów, które oferują, z pewnością jeszcze bardziej zaspokoją potrzeby pociechy. Występują w wielu rozmiarach, które dodatkowo dopasowują się odpowiednio do kształtu ciała. I tu działa siła kompromisu- mamy pewność, że leginsy zapewnią wygodę i komfort noszenia, nie ześlizgną się przypadkiem podczas intensywnych zabaw. Ponadto odpowiedni materiał pozwala na utrzymanie higieny dzięki swojej przepuszczalności powietrza. Jest to z punktu widzenia zdrowia młodej kobiety niezwykle istotne. Dojrzewające ciało potrzebuje odpowiednich warunków do bezpiecznego i pełnego wzrostu i rozwoju.

Obopólne szczęście?- raz a porządnie

Ucieszyć Cię może również informacja, że portfel z pewnością nie ucierpi. Fakt, iż materiał jest tak jakościowy i podatny na wszelkie zmiany sprawi, że posłużą one na wiele lat noszenia. A gdzie ten kompromis? Oczywiście również w zadowoleniu dziecka. Możliwość podjęcia wyboru wzoru z szerokiej gamy daje poczucie sprawczości, możliwość decydowania o sobie. Mała estetka nie musi się już wstydzić niedopasowanych spodni, które nie są w jej typie. Projektanci dziewczęcych leginsów na uwadze mieli nie tylko aspekt estetyczny, ale przede wszystkim fizyczny i psychiczny. W myśl przysłowia: „jak Cię widzą, tak Cię piszą” bardzo istotne jest prezentowanie prawdziwego siebie zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Postępuj świadomie

Szczęśliwe dziecko to szczęśliwa mama i odwrotnie. Każde wspólne wyjście na zakupy powinno kojarzyć się więc z miło spędzonym czasem, rozmowami i możliwością jeszcze głębszego poznania siebie nawzajem. Wybory zakupowe w przypadku odzieży niech będą więc świadome, pełne zrozumienia i akceptacji dla potrzeb dziecka. Z tym przesłaniem zgadzają się również liczni projektanci, których wizja jakościowo najlepszych i estetycznie zaspokajających ubrań odpowiada potrzebom zarówno starszych, jak i młodszych kobiet.

Dodaj komentarz