rusztowania
Wiadomości

Jak odświeżyć elewację w kilku prostych krokach

Elewacja budynku to zewnętrzna część jego powierzchni. Ze względu na to, że działają na nią efekty środowiska w postaci zmieniających się pór roku, pogody, a także zanieczyszczeń, to po pewnym czasie straci ona swój pierwotny blask i będzie konieczne jej odświeżenie. W jaki sposób to najlepiej zrobić? Przedstawiamy kilka prostych kroków, które nie powinny nikomu sprawić dużo trudności.

1. Mycie

Należy zacząć od skutecznego umycia całej powierzchni elewacji. Do tego celu należy można użyć zwykłej myjki ciśnieniowej, którą stosujemy do mycia auta. Aby zwiększyć skuteczność czyszczenia zalecany jest zakup specjalnych środków do mycia fasad lub elewacji, można je znaleźć w większości sklepów budowlanych. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na te środki to alternatywnie można skorzystać ze zwykłych detergentów, na przykład z dostępnego w każdym domu płynu do mycia naczyń.

Jeśli nie jesteśmy w stanie wyczyścić wysokiej elewacji to można z powodzeniem sięgnąć po rusztowania używane albo zakupić specjalistyczne rusztowania, szczególnie jeśli planujemy dłuższą pracę. Duży wybór tego typu sprzętu można znaleźć między innymi w firmie https://szalbud.pl/. Warto dodać, że czyszczenie należy zacząć od samej góry i stopniowo kontynuować ten proces schodząc niżej. Przeprowadza się go zwykle jednorazowo, ale w przypadku zaobserwowania miejsc wyjątkowo brudnych wystarczy powtórnie skierować dyszę myjki w te konkretne miejsca.

Zobacz więcej http://swiatnaobcasach.pl/szalunki-scienne-3-powody-dla-ktorych-warto-na-nie-postawic/

2. Eliminacja pleśni

Niezależnie od tego czy na elewacji są wyraźnie widoczne ślady pleśni, grzybów lub glonów to warto po jej umyciu zastosować odpowiedni preparat. Poszukując odpowiednich środków warto przyjrzeć się dokładniej etykiecie i sprawdzić zalecenia producenta związane z właściwym stosowaniem produktu. Można znaleźć tam między innymi dane dotyczące czasu po jakim będzie można przeprowadzić malowanie.

3. Pomalowanie elewacji

W ostatnim kroku możemy przystąpić do finalnego malowania. Aby renowacja miała sens należy około 24 godziny wcześniej nanieść preparat gruntujący służący do zabezpieczenia elewacji. Wśród środków do malowania warto rozejrzeć się za produktem, który zagwarantuje długi czas ochrony przed czynnikami środowiskowymi. Współcześnie produkowane farby zapobiegają tworzeniu się mikroorganizmów na całej powierzchni, którą pokryjemy nawet niewielką jej warstwą.

Jeśli chodzi o wybór koloru to najlepiej sprawdzą się wszystkie kolory oprócz białego. Ta barwa jest wyjątkowo trudna do utrzymania w czystości i względnie szybko traci na swym pierwotnym blasku.

One thought on “Jak odświeżyć elewację w kilku prostych krokach

Dodaj komentarz