stroj na wf
Dziecko i Rodzina

Jak dobrze dopasować strój na wf?

Aktywność ruchowa już od najmłodszych lat jest bardzo istotna. Szczególnie w dzisiejszych czasach, w których coraz większa część młodego pokolenia spędza czas przed komputerem i w efekcie pojawiają się problemy z kręgosłupem. Dlatego jako rodzice, powinniście zadbać o to, żeby wasze dziecko stale uprawiało jakiś sport, a przynajmniej sporo czasu spędzało na aktywności poza domem. Ważnym aspektem jest to, żeby dziecko wykorzystywało swoje talenty ruchowe na lekcjach wychowania fizycznego w szkole i cały czas było pobudzone do działania, chciało rywalizować z innymi. By rywalizacja na lekjach wf-u miała prawdziwy smak, trzeba mieć dobrze dopasowany strój. Na co zwracać uwagę w stroju? Zapraszamy do naszego artykułu.

Dlaczego aktywność od najmłodszych lat jest istotna?

Nie na darmo mówi się, że sport kształtuje osobowość. Dzięki niemu dziecko od najmłodszych lat poznaje smak rywalizacji, pierwszych sukcesów, porażek i ty jako rodzic jesteś również za to odpowiedzialny, żeby jego osobowość odpowiednio się kształtowała. Oczywiście, nie każdy dzieciak zostanie zawodowym sportowcem, jednak takie podejście pomaga w dalszym życiu, gdy liczy się chęć walki o swoje i nie poddawanie się, nawet w trudnych chwilach.

Lekcje wf-u uczą takiego podejścia, ale przede wszystkim wprowadzają dzieci w świat gimnastyki ruchowej, gdzie tym samym zwiększa się ich elastyczność, a przede wszystkim dzięki różnym ćwiczeniom mogą odpowiednio dbać o swoje zdrowie. O ile jeszcze wiele lat temu dzieci chętniej uczestniczyły w takich lekcjach, tak dziś niestety, rodzice pozwalają na to, żeby dzieci na takich lekcjach nie ćwiczyły i również z tego powodu później biorą się mikrourazy czy też te większe, które są związane z kręgosłupem.

Odpowiednie dobranie stroju do wymiarów dziecka

Dziecko, które chodzi na zajęcia wf-u, powinno być dobrze ubrane – w tym sensie, że strój powinien być odpowiednio dopasowany, od stóp do głów, a na obuwiu kończąc. Dzięki dobrze dobranemu strojowi twoje dziecko może czuć się swobodnie na lekcjach, bez żadnych obaw o to, że w trakcie zajęć pęknie koszulka, bądź też spodenki. Zdecydowanie warto nie robić dziecku krzywdy i trzeba kupić taki strój, który będzie umożliwiać maksymalne wykorzystanie zdolności, jak też sprzęt będzie wysokiej jakości. Nie można też zapominać o tym, że ubiór powinien się też takiej osobie podobać, bo chętniej będzie w nim wykonywać ćwiczenia.

Rodzice niestety bardzo często idą na łatwiznę i kupują najtańszy sprzęt, a jest to wielki błąd. Nie dość, że taki sprzęt nie przepuszcza powietrza, to też dziecko czuje się w nim niekomfortowo i ma ograniczone ruchy. Koszulki do gimnastyki z materiału termoaktywnego pozwalają na elastyczność ruchów dziecka oraz to, że dziecko nie będzie czuć potu na ciele. Firma Decathlon wychodzi na przeciw oczekiwaniom i stara się przykładać ogromną wagę do najwyższej jakości koszulek do gimnastyki. Przykładem jest koszulka Domyos S500 z krótkim rękawem, którą znajdziesz w ofercie Decathlon. To produkt przeznaczony do ćwiczeń gimnastycznych i jego główną zaletą jest wydajne odprowadzanie wilgoci.. W takim przypadku dobrze znać wymiary dziecko i odpowiednio dopasować strój do jego ciała, jednak w ofercie Decathlon znajdziesz wszystkie rozmiary. Analogiczna sytuacja jest ze spodenkami i tutaj też warto wybrać takie, które pozwolą na pełny zakres ruchu.

Wybór koszulek zawsze powinien być poprzedzony researchem i jesteśmy przekonani, że nasze porady sprawią, że wybranie stroju dla swojej pociechy będzie o wiele łatwiejsze, a zarazem Twoje dziecko będzie szczęśliwe, że ćwiczy w stroju pozwalającym na pełnię ruchu oraz swobodne poruszanie się po sali gimnastycznej.

Dodaj komentarz