Dziewczynka i chłopiec grający na konsoli
Dziecko i Rodzina

Gry dla dzieci na różne konsole

Konsole do gier zapewniają masę rozrywki wszystkim członkom rodziny – choć wiadomo, że są one szczególnie uwielbiane przez najmłodszych. Z łatwością znajdziesz więc gry dla dzieci na różne konsole. Sprawdź, jakie gry na Xbox One, Xbox 360 czy PS3 i PS4 cieszą się największą popularnością!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie gry na PS4 dla dzieci cieszą się uznaniem?
 • Które gry na PS3 nie tracą na popularności?
 • Jakie wybrać gry na Xbox One?
 • Które gry na Xbox 360 dla dzieci powinny nas zaciekawić?

Gry na PS4 dla dzieci

PlayStation 4 należy do tzw. ósmej generacji konsol. Jest to sprzęt, który przynosi zupełnie nowe doznania w czasie gry – warto się o tym przekonać samemu i zarazić tą pasją również dzieci. W ofercie gier na PS4 dla najmłodszych pojawia się sporo ciekawych tytułów.

 • Knack – to jedna z najbardziej znanych gier dla dzieci na PS4, należąca do grona tzw. gier startowych tej konsoli. Wcielamy się tu w małego robota o imieniu Knack, który ma zdolność wchłaniania różnych elementów otoczenia i dzięki temu zwiększa swoją siłę. Wykorzystuje ją do tego, aby wspierać ludzi w walce z goblinami. Jest to gra zręcznościowa, ale z elementami zagadek logicznych.
 • LEGO World – świat klocków LEGO zaadaptowany do gry na konsolę. Według wielu osób tytuł ten stanowi odpowiedź na Minecrafta – i istotnie widać między nimi pewne podobieństwa. To kreatywna gra, w której dzieci budują własne światy – krajobrazy, miasteczka i postacie je zapełniające. Przemierzając ten świat, najmłodsi napotykają przeciwników, których należy pokonać, a także natrafiają na rozmaite zagadki do rozwiązania.

Gry na PS3 dla dzieci

Wcześniejsza wersja kultowej konsoli PlayStation – czyli PS3 – jest dalej bardzo popularna, także wśród najmłodszych użytkowników. Wydanych zostało na nią sporo ciekawych tytułów, a sprzęt ten – mimo iż istnieją już bardziej zaawansowane technicznie – gwarantuje wciąż masę rozrywki dla całej rodziny.

 • LittleBigPlanet – to jedna z najbardziej znanych gier wydanych na PS3. Dzieci wcielają się w niej w śmieszną postać Sackboya lub Sackgirl – laleczki wykonanej z worka na ziemniaki, która biega, skacze i robi zabawne miny. Jest to gra platformowa, a zatem gracz zalicza w niej kolejne poziomy, tzw. mapy, wypełniając po drodze różne zadania. Co więcej, użytkownicy mogą też tworzyć własne mapy i udostępniać je innym. Obecnie dostępne są już 3 odsłony tej gry.
 • EyePet – bardzo ciekawa publikacja, która wykorzystuje wbudowaną w konsolę kamerkę PlayStation Eye, która śledzi ruchy gracza. Bohaterem jest tu mała małpka, o którą musimy dbać – oczywiście także poprzez zabawę z nią! Dzięki kontrolerowi ruchu gra rejestruje gesty oraz ruchy dziecka, a małpka odpowiednio na nie reaguje. W wersji EyePet & Friends możemy wybrać również inne stworki do zabawy!

Gry na Xbox One dla dzieci

Konsola Xbox One firmy Microsoft to bezpośredni konkurent PlayStation 4. Dzięki intensywnej rywalizacji tych wielkich platform wypuszczane są coraz to nowsze, bardzo atrakcyjne tytuły. Xbox One jest promowany jako gwarancja rozrywki dla całej rodziny, toteż w ofercie gier dostępnych na tę konsolę znajduje się sporo tych przeznaczonych dla dzieci.

 • Disneyland Adventures – przyjemna gra familijna, stworzona głównie dla młodszych dzieci, które są zafascynowane światem z bajek Disneya. Wcielamy się tu w małe dziecko i przemieszczamy się po dość realistycznie odwzorowanym kalifornijskim Disneylandzie. Gracz odwiedza jedną bajkową postać za drugą, a każda z nich daje mu różne zadania do wypełnienia. Dzięki temu dziecko może poznać świat swoich ulubionych postaci z bajek – i bawić się wraz z nimi!
 • Forza Horizon – ta gra przeznaczona jest z kolei dla starszych dzieci, które uwielbiają wyścigi na konsoli. Dostępne są już 4 odsłony tej gry – z których każda rozgrywa się w innym kraju. W rozległym otwartym świecie bierzemy tu udział w wyścigach samochodowych. Gracz musi też czasem podjąć się dodatkowych rozgrywek czy innych zadań, co sprawia, że zabawa jest dynamiczna i nie pozwala się nudzić.

Gry na Xbox 360 dla dzieci

Konsola Xbox 360 to poprzednik Xbox One. Warto wiedzieć, że większość gier z tej platformy działa także na jej nowszej wersji – dzięki zapewnieniu tzw. wstecznej kompatybilności. Jednak dla wielu użytkowników Xbox 360 to wciąż sprzęt wręcz kultowy. Wśród dostępnych na tę konsolę tytułów znajdziesz także takie stworzone z myślą specjalnie o dzieciach.

 • Kinect Sports – wyjątkowa gra sportowa wykorzystująca dedykowany tej konsoli kontroler ruchu o nazwie Kinect. Gracz musi tu naśladować czynności i ruchy, które są wykorzystywane w jednej z kilku różnych dyscyplin sportowych. Dzięki opcji prowadzenia rozgrywki w trybie podzielonego ekranu do rywalizacji mogą też stanąć inni uczestnicy – co stwarza możliwość doskonałej zabawy dla całej rodziny.
 • Kinectimals – gra dla najmłodszych, która także wykorzystuje możliwości, jakie daje kontroler ruchu Kinect. Dziecko trafia tu na rajską wyspę zamieszkałą przez wirtualne młode zwierzątka. Wybiera któreś z nich i przystępuje do odpowiedzialnego zadania „wychowania” swego małego przyjaciela. Gracz uczy więc zwierzę odpowiednich zasad, sztuczek, przechodzenia przez tor przeszkód itp. Może się z nim też bawić, a nawet pogłaskać je czy przytulić.

Rynek gier dla dzieci przeznaczonych na różne konsole jest bardzo szeroki – już dawno bowiem odkryto, jak wiele możliwości dają tego typu platformy. Jeśli chcesz zapewnić swemu dziecku rozrywkę na najwyższym poziomie, wybierz któryś z tytułów dostępnych na Waszą konsolę. Wiele zróżnicowanych ofert znajdziesz pod adresem: https://allegro.pl/kategoria/gry-na-konsole-82326.

Dodaj komentarz