Dodatkowe sposoby na gotówkę, kiedy jesteś studentem
Studenci nie należą do najbogatszej grupy społecznej, co poskutkowało nawet masą dowcipów i ogólnych nawiązań w popkulturze. Odłóżmy jednak żarty na bok – studenci dopiero przygotowują się do wejścia na rynek pracy, więc ciężko oczekiwać, że będą oni mieli ponadprzeciętne majątki. Czy istnieją jakieś sposoby na zdobycie dodatkowych pieniędzy, kiedy jesteśmy studentem i nie mamy możliwości podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin? Oczywiście! Zajmiemy się ich omówieniem w tym artykule.
Studenckie życie – skąd wziąć na nie pieniądze?
Życie studentów nie należy do najłatwiejszych. Większość czasu wypełnia im nauka i przygotowywanie na różnego rodzaju kolokwia i egzaminy, nie mają więc oni przeważnie tyle czasu, by podjąć pełnowymiarowe zatrudnienie. Jest to o tyle niekomfortowa sytuacja, że w dalszym ciągu muszą oni płacić za mieszkanie czy jedzenie, więc przydałoby im się więcej środków, które mogliby przeznaczyć na ten cel. Jak je zdobyć, kiedy dopiero przygotowujemy się do wejścia na rynek pracy w swoim wymarzonym zawodzie?
Kredyt studencki – czyli pożyczka inna niż wszystkie
Kredyt studencki to bardzo ciekawe rozwiązanie, które umożliwia studentom spokojną edukację, bez martwienia się o stan ich finansów. Na czym polega kredyt studencki i czym różni się od klasycznej pożyczki? Przede wszystkim, kredyty dla studentów są z zasady nisko oprocentowane. Oznacza to, że jeśli ktoś w trakcie edukacji wyższej się na nie zdecyduje, nie powinien mieć problemu ze spłatą kosztów kredytu. Nawet najlepszy kredyt konsumencki nie będzie w stanie zaoferować nam takiego niskiego oprocentowania, jak może to zrobić kredyt studencki.
Kredyt dla studentów ma także inną, ogromną zaletę – jego spłata może zostać odsunięta w czasie. To, na jakich warunkach będzie się to odbywało zależy w głównej mierze od oferty kredytu, na jaką się zdecydujemy, jednakże najczęściej przewidziana jest możliwość zaczęcia spłacania kredytu po dwóch latach, od kiedy student skończy edukację. Dodatkową korzyścią możliwą do uzyskania w przypadku wzięcia kredytu studenckiego jest to, że może on zostać w połowie umorzony, jeśli student osiągnie odpowiednio wysokie wyniki w nauce. Więcej o kredytach studenckich i ich ogólnych warunkach, można przeczytać pod tym linkiem: http://loando.pl/wpis/pozyczka-studentow-pozycza-mlodzi.
Praca dodatkowa
Faktem jest, że z racji na ogrom nauki i zajęć na uczelni w nieregularnych godzinach, studentowi będzie ciężko podjąć zatrudnienie na cały etat. Nie oznacza to jednak, że nie może on podjąć pracy nawet na parę godzin w tygodniu. Oczywiście najlepiej jest szukać tutaj oferty pracy, która jest chociaż mniej więcej związana z tym, czego uczymy się na studiach. Dzięki temu zaczniemy zdobywać odpowiednie doświadczenie zawodowe już na studiach, co oczywiście zaowocuje w przyszłości. Nie zawsze jednak istnieje taka możliwość. Warto wtedy poszukać jakiejkolwiek pracy – spora część studentów decyduje się na branżę gastronomiczną, ze względu na duże zapotrzebowanie na ręce do pracy i elastyczny wymiar godzin, jednakże nie jest to jedyna możliwość. Zawsze wato poszukać jakichś możliwości pracy dodatkowej w najbliższej okolicy.